استیو مک‌کری در سال ۱۹۵۰ در فیلادلفیا متولد شد و در دانشگاه پنسیلوانیا به تحصیل در رشته سینما پرداخت. مک کری عکاسی خبری را به صورت حرفه‌ای از جنگ شوروی در افغانستان آغاز کرد. وی با چاپ عکس یک […]" />

عکسهایی از استیو مک‌کری Steve McCurry . قسمت اول

۲۵,آذر ۱۳۹۲ ۴ دیـدگــاه معرفی عکاس خارجی . نمایشگاه مجازی

 

استیو مک‌کری در سال ۱۹۵۰ در فیلادلفیا متولد شد و در دانشگاه پنسیلوانیا به تحصیل در رشته سینما پرداخت. مک کری عکاسی خبری را به صورت حرفه‌ای از جنگ شوروی در افغانستان آغاز کرد.

وی با چاپ عکس یک دختر افغان در مجله National Geography به شهرت جهانی رسید؛ تصویری که عنوان “فراموش نشدنی ترین عکس” را به خود اختصاص داد و چهره دختر را تبدیل به مشهورترین عکس روی جلد در تمام انتشارات ماه جون ۱۹۸۵ کرد.
این عکس همچنین در بروشورها، پوسترها و تقویم‌های کمک‌های بین‌المللی مورد استفاده های مکرر قرار گرفت. هویت “دختر افغان” برای ۱۵ سال پنهان بود تا اینکه مک‌کری نام او یعنی “شربت گول” را به همه معرفی کرد. این عکس تبدیل به جنجالی‌ترین تصویر شد و در اندازه های بزرگ و تعداد انبوه به چاپ رسید و نیز توانست مدال طلای مسابقه رابرت کاپا را به خاطر بهترین گزارش تصویری از آن خود کند.

 

مصاحبه با   استیو مک‌کری Steve McCurry   در سایت کلوپ عکس ایران

 

رنگها در آثار استیو مک‌کری Steve McCurry   به شکل معجزه آسایی قوی و قابل اعتنا هستند., , ,

دیدگاه های شما

۴ دیـدگــاه
 • maziyar آبان ۲۶, ۱۳۹۳ در ۱:۱۷ ق.ظ

  خیلی ممنون من تا الان خیلی کنجکاو بودم بدونم که این عکس دختر افغان توسط چه کسی گرفته شده .

 • مهدی آبان ۱۰, ۱۳۹۳ در ۳:۴۲ ب.ظ

  با سلام من یک چیز رو می خواستم بدونم
  من خودم نزدیک به ۱۴ ساله که عکاسی می کنم
  چرا چون اسم یک نفر بر روی زبان ها میوفته دیگه اگه از سوراخ دیوار هم عکس بگیره عکس اون فوق العادست چرا باید اینقدر دید ما عکاس ها ضعیف باشه که به زور بخوایم بگیم فوق العادست یا عالیه یا هر چیز دیگه

 • ساحل دی ۳۰, ۱۳۹۲ در ۷:۵۳ ب.ظ

  خیلی جالب بودممنونم

 • مهدی آذر ۲۹, ۱۳۹۲ در ۱۱:۱۱ ق.ظ

  زیبا بود !