برندگان مسابقه عکاسی  ۲۰۱۲-۲۰۱۳ نیکون  معرفی شدند. برنده مسابقه نقاشی،نقاشی خانم دینا بووا با نام مرثیه پائیز به عنوان برنده بهترین جایزه نیکون معرفی شد.  تمام عکس های برنده شده شامل عکسی که برنده بهترین جایزه شد، در نمایشگاه […]" />

برندگان مسابقه عکاسی Nikon 2013 نیکون معرفی شدند

۱۵,بهمن ۱۳۹۲ یک دیـدگــاه آثار برگزیده . نمایشگاه مجازی

 

برندگان مسابقه عکاسی  ۲۰۱۲-۲۰۱۳ نیکون  معرفی شدند. برنده مسابقه نقاشی،نقاشی خانم دینا بووا با نام مرثیه پائیز به عنوان برنده بهترین جایزه نیکون معرفی شد.  تمام عکس های برنده شده شامل عکسی که برنده بهترین جایزه شد، در نمایشگاه عکس نیکون به نمایش گذاشته خواهند شد.

 

مسابقه عکس نیکون یکی از معتبرترین مسابقات عکس بین المللی جهان است:

مسابقه عکس نیکون (NPC)، که در گذشته به نام مسابقه عکس بین المللی نیکون (NPCI) شناخته می شد توسط نیکون در ۱۹۶۹ اجرا می شد که در واقع یکی از مسابقات عکس بین المللی بود. این مسابقه طوری طراحی شده که بتواند فرهنگ عکاسی را با دادن فرصت به عکاسانی از سراسر جهان منتشر کند و این امکان را به عکاسان می دهد تا بتوانند ایده های عکاسی خود را صرف نظر از حرفه ای یا غیر حرفه ای بودن آنها به جهانیان نشان دهند.

از زمانی که اولین مسابقه در سال ۱۹۶۹ برگزار شد تا به حال هزاران عکاس از سراسر جهان در این مسابقه شرکت کردند و حمایت خود را از این مسابقه نشان دادند. تا امروز، ۳۷۰,۰۰۰ عکاس بیش از ۱,۴۶۰,۰۰۰ کار عکاسی خود را در این مسابقه ارائه کرده اند که باعث شده این مسابقه کاملا بین المللی شود. در ۳۴ امین مسابقه که امسال برگزار شد، تغییراتی در جهت رضایت شرکت کنندگان از جمله اضافه کردن دسته D به عنوان عکس ویدیویی صورت گرفت.

 

عکس های مسابقه عکس نیکون ۲۰۱۲-۲۰۱۳ در چهار دسته در طی ۱ دسامبر ۲۰۱۲ تا ۲۸ فوریه ۲۰۱۳ قرار میگیرد.  چهار دسته به صورت زیر هستند:

دسته A: یک عکس

دسته B: عکس داستانی (دو یا پنج عکس ایده ای را نشان می دهند)

دسته C: عکس ویدیویی (با مدت زمان ۴۵ ثانیه)

دسته D: عکس متحرک (دسته ویژه ای است که در آن شکل جدیدی از عکس برداری به همراه دوربین های پیشرفته نیکون که دارای لنزهای قابل تعویض هستند به نمایش گذاشته می شود که عکس ها با کلیپ های ویدیویی ادغام می شوند).

 

 

در کل ۲۲,۷۵۲ عکاس از ۱۵۳ کشور با ۹۹,۳۳۹ کار در مسابقه عکس نیکون ۲۰۱۲-۲۰۱۳ شرکت کردند.

تعداد عکاسان و آثار شرکت کننده در مسابقه عکس امسال نیکون بی نظیر بوده است. از میان ۱۰۰,۰۰۰ اثر، داوران یک اثر را به عنوان برنده بهترین جایزه عکس نیکون، در کل ۴۸ اثر را در جایگاه اول، دوم و سوم در دسته A تا C، و سه اثر را برای دسته D معرفی کردند. به علاوه، بهترین اثری که در آن از لنز های NIKKOR استفاده شده بود به عنوان برنده جایزه NIKKOR انتخاب شد، هم چنین یک اثر هم به عنوان برنده جایزه شرکت کنندگان به عنوان محبوب ترین اثر شرکت کننده در این مسابقه انتخاب شد.

 

 

داوری نهایی در تاریخ ۱۱ ژوئن تا ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳ به همراه ۱۷ داور دارای سن، جنس و پیشینه اجتماعی و فرهنگی متفاوت انجام شد و عکاسانی با سلیقه های متفاوت برای داوری در توکیو گرد هم آمدند. برندگان بسته به توانایی آنها در بیان داستان های متنوعی از سراسر جهان برای رساندن بهتر پیام خود با استفاده از تکنیک ها و خلاقیت هایی منحصر به فرد خود انتخاب شدند.

 

برنده بهترین جایزه  نفر اول در دسته A، B و C و برندگان  NIKKORو محبوب ترین اثر شرکت کننده به مراسمی که در ۲۷ آگوست (سه شنبه) در توکیو برگزار می شود، دعوت می شوند. علاوه بر این، اثرات برنده گان در مسابقه عکس نیکون ۲۰۱۲-۲۰۱۳ به صورتی که در زیر بیان شده به نمایش گذاشته می شوند.

–         توکیو، سالن گینزای نیکون: ۲۸ آگوست (چهارشنبه) تا ۱۰ سپتامبر (سه شنبه) ۲۰۱۳.

–         اوساکا، سالن اوساکای نیکون: ۳ اکتبر (پنج شنبه) تا ۱۶ اکتبر (چهارشنبه) ۲۰۱۳.

–         سالن نیکون

نظر برنده بهترین جایزه نیکون، دینا بووا :

این عکس، ملودی از پائیز است–داستانی از یک زوج مسن که در تمام طول زندگی با هم بوده اند، که هر کدام دنیا و رازهای شخصی خود را دارند. این عکس، هم چنین داستان مهاجرانی است که در آپارتمان کوچکی زندگی می کنند، که هنوز لباس های جشن قدیمی و دیگر چیزهای خاطره انگیز خود را نگه داشته اند. این عکس، داستان مردمانی است که زندگی ساده ولی در عین حال باوقاری دارند. این عکس، داستان غم و لبخند را به خوبی به تصویر می کشد …این اثر هنری، استعاره ای از تجزیه و تفکیک محیط خارجی است. این اثر یکی از کارهای مورد علاقه من می باشد که برای من بسیار حائز اهمیت است. داستان آن من را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. و بسیار خوشحالم که عکسم در چنین مسابقه بزرگ و مهمی برگزیده شده است.

 

http://picu.ir/files/2014/02/Elegy-of-Autumn-Dina-Bova-Grand-Prize-Nikon-Photo-Contest-2012-2013.jpg
نظرات داوران در رابطه با برنده بهترین جایزه نیکون:

کریس رینر: داوران این اثر هنری را واقعا دوست داشتند. این اثر داستان های بسیاری را به تصویر کشیده است. این اثر در ابتدا در حالتی سنتی به افراد مسن در حالی که در یک اتاق کلاسیک نشسته اند احترام گذاشته است و به آینده در حالی که به گذشته مان افتخار می کنیم اشاره دارد. حقیقتا این اثر هنری مستحق دریافت بهترین جایزه نیکون است., , , ,

دیدگاه های شما

یک دیـدگــاه