جشنواره دوسالانه جهانی عکس نیکون از سال ۱۹۶۹ برپاست  و مسابقه امسال  ۲۰۱۵ با محوریت دو موضوع  ” خانه ” و ” آزاد ” برگزار می شود. مسابقه عکس نیکون یکی از معتبرترین مسابقات عکس بین المللی جهان […]" />

جشنواره رایگان دوسالانه جهانی عکس نیکون Nikon2015

۱۵,آذر ۱۳۹۳ ۲ دیـدگــاه جشنواره های خارجی

nikon-2015

 

 

جشنواره دوسالانه جهانی عکس نیکون از سال ۱۹۶۹ برپاست  و مسابقه امسال  ۲۰۱۵ با محوریت دو موضوع  ” خانه ” و ” آزاد ” برگزار می شود.
مسابقه عکس نیکون یکی از معتبرترین مسابقات عکس بین المللی جهان است:

مسابقه عکس نیکون (NPC)، که در گذشته به نام مسابقه عکس بین المللی نیکون (NPCI) شناخته می شد توسط نیکون در ۱۹۶۹ اجرا می شد که در واقع یکی از مسابقات عکس بین المللی بود. این مسابقه طوری طراحی شده که بتواند فرهنگ عکاسی را با دادن فرصت به عکاسانی از سراسر جهان منتشر کند و این امکان را به عکاسان می دهد تا بتوانند ایده های عکاسی خود را صرف نظر از حرفه ای یا غیر حرفه ای بودن آنها به جهانیان نشان دهند.

 

از زمانی که اولین مسابقه در سال ۱۹۶۹ برگزار شد تا به حال هزاران عکاس از سراسر جهان در این مسابقه شرکت کردند و حمایت خود را از این مسابقه نشان دادند. تا آخرین دوره، ۳۷۰,۰۰۰ عکاس بیش از ۱,۴۶۰,۰۰۰ کار عکاسی خود را در این مسابقه ارائه کرده اند که باعث شده این مسابقه کاملا بین المللی شود. در ۳۴ امین مسابقه که امسال برگزار شد، تغییراتی در جهت رضایت شرکت کنندگان از جمله اضافه کردن دسته D به عنوان عکس ویدیویی صورت گرفت.

 

در مسابقه دور گذشته عکس نیکون ۲۰۱۲-۲۰۱۳

در کل ۲۲,۷۵۲ عکاس از ۱۵۳ کشور با ۹۹,۳۳۹ کار شرکت کردند.

تعداد عکاسان و آثار شرکت کننده در مسابقه عکس امسال نیکون بی نظیر بوده است. از میان ۱۰۰,۰۰۰ اثر، داوران یک اثر را به عنوان برنده بهترین جایزه عکس نیکون، در کل ۴۸ اثر را در جایگاه اول، دوم و سوم در دسته A تا C، و سه اثر را برای دسته D معرفی کردند. به علاوه، بهترین اثری که در آن از لنز های NIKKOR استفاده شده بود به عنوان برنده جایزه NIKKOR انتخاب شد، هم چنین یک اثر هم به عنوان برنده جایزه شرکت کنندگان به عنوان محبوب ترین اثر شرکت کننده در این مسابقه انتخاب شد.

داوری نهایی در تاریخ ۱۱ ژوئن تا ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳ به همراه ۱۷ داور دارای سن، جنس و پیشینه اجتماعی و فرهنگی متفاوت انجام شد و عکاسانی با سلیقه های متفاوت برای داوری در توکیو گرد هم آمدند. برندگان بسته به توانایی آنها در بیان داستان های متنوعی از سراسر جهان برای رساندن بهتر پیام خود با استفاده از تکنیک ها و خلاقیت هایی منحصر به فرد خود انتخاب شدند.

 

نمایش آثار منتخب مسابقه دور گذشته عکس نیکون ۲۰۱۲-۲۰۱۳

 

 

 • شرکت در جشنواره برای عموم آزاد و رایگان است.
 • عکسهای ارسالی می تواند با هر دوربینی گرفته شده باشد.
 • عکسها باید با دوربین دیجیتال ( دوربین حرفه ای یا موبایل)  ثبت شده باشد و عکسهای آنالوگ مورد قبول نیست.
 • محدودیتی در ویرایش و دستکاری آثار وجود ندارد.
 • نتایج جشنواره در بهار ۲۰۱۵ اعلام می شود.
 • تمامی عکسها بایستی پس از ثبت نام در سایت نیکون ارسال شود . از ارسال به ایمیل و راههای دیگر خود داری کنید .
 • اطلاع رسانی جشنواره از طریق ایمیل انجام می شود.

 

درباره خانه:
خانه محل و مکان است , خانه نماینگر نوع زندگی شماست . نمایش حس زندگی در جایی و چگونگی آن و ارزشهای پیرامون آن برای شما. خانه قلب همه چیز است.
مسابقه امسال نیکون به ما نشان می دهد تعریف خانه از نگاه شما را.

 

مهلت شرکت در جشنواره:
پایان روز ۲۴ آذر ماه می باشد.

بخش عکس
بخش A: تک عکسهایی با موضوع “خانه”
بخش B: مجموعه عکس با موضوع “خانه” – بین ۲ تا ۵ عکس
بخش C: تک عکسهایی با موضوع “آزاد”
بخش D: مجموعه عکس با موضوع “آزاد” – بین ۲ تا ۵ عکس

بخش ویدیئو
بخش E: ویدیئو با موضوع “خانه” – بین ۶ تا ۱۸۰ ثانیه
بخش F: ویدیئو با موضوع “آزاد” – بین ۶ تا ۱۸۰ ثانیه

 

 

جوایز:
این جشنواره یک جایزه بزرگ برای یک نفر  و در هر بخش هم یک جایزه ویژه خواهد داشت.
امسال جایزه ویژه انتخاب بینندگان نیسز اضافه شده.

برندگان هر بخش  کاپ ویژه مسابقات . بن خرید تجهیزات نیکون در حدود ۸هزار دلار و جایزه نقدی  حدود ۴ هزار دلار و امکان نمایش آثار بر روی وبسایت داده خواهد شد .
همچنین تمامی برگزیدگان برای مراسم دعوت می شوند.
سایت جشنواره دوسالانه جهانی عکس نیکون
قسمت ثبت نام دوسالانه جهانی عکس نیکون ۲۰۱۵
متن کامل فراخوان نیکون ۲۰۱۵
اپلیکیشن اختصاصی جشنواره – اپل / اندروید, , , ,

دیدگاه های شما

۲ دیـدگــاه
 • ali آذر ۲۵, ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۵ ق.ظ

  mamnuuun

 • ایوب آذر ۱۷, ۱۳۹۳ در ۱:۰۱ ق.ظ

  ضمن خسته نباشید و تشکر برای سایت مفیدتون دو تا سوال خدمتتون داشتم یکی اینکه من چون انگلیسی نمی دونم فقط تونستم ثبت نام کنم اون هم با چه مکافاتی اما بعد از ثبت نام و تائید ایمیل با ۱۵ سوال از طرف سایت نیکون مواجه شدم سوالم اینکه که آیا جواب دادن به تمام این سوالات حتما لازمه و اگه کسی جواب نده می تونه توی مسابقه شرکت کنه یانه؟ سوال دیگه ای داشتم که آیا یه عکاس در هر چهار بخش عکاسی می تونه شرکت کنه یا فقط توی یه بخش می تونه شرکت کنه؟ با تشکر