خانه جورج ایستمن، مبتکر و کارآفرین شناخته شده در زمینه عکاسی و بنیانگذار آمریکایی کمپانی کداک، واقع در شهر راچستر نیویورک، که پیش از این […]" />

خانه جورج ایستمن در قالب یک موزه

۱۸,مهر ۱۳۹۴ بدون دیـدگــاه خبر . معرفی

خانه جورج ایستمن، مبتکر و کارآفرین شناخته شده در زمینه عکاسی و بنیانگذار آمریکایی کمپانی کداک، واقع در شهر راچستر نیویورک، که پیش از این به موزه عکس و سینما معروف بود، از این پس با نام موزه George Eastman شناخته می شود. همچنین سایتی با نام این پدر صنعت عكاسي مدرن و نوين راه اندازی شده است(eastman.org).

(ترجمه و نشر از کلوپ عکس ایران)

 

GeorgeEastmanHouse

 

Bruce Barnes، هشتمین مدیر این موزه در بیانه ای اعلام کرد که قصد دارند تا در این موزه به صیانت، نگهداری و توسعه آثار مربوط به هنرهای عکاسی و سینما بپردازند. علاوه براین وظایف دیگری از جمله حفاظت از عمارت و باغ موزه بر عهده مدیریت می باشد. به گفته وی نام جدید در بر دارنده هویت اصلی موزه و فعالیت هایش است، همراه با مجموعه آثارهای جهانی در زمینه عکاسی و سینما. بارنز همچنین اضافه کرد که علاوه بر سرمایه گذاری های متعدد و معتبر برای بازسازی بنای اصلی، این موزه به صورت فعال به جمع آوری مجموعه آثار هنرمندان معاصر به خصوص در زمینه عکاسی می پردازد.

 

George-Eastman-Museum-New-York-Rochester

 

در این خانه بنا شده در سال ۱۹۴۷، مجموعه عظیمی از ۴۵۰.۰۰۰ عکس تاریخی و معاصر وجود دارد. همچنین به عنوان یکی از قدیمی ترین آرشیوهای فیلم در جهان، ۲۸ هزار نسخه فیلم و ده ها هزار پستر فیلم در این موزه موجود می باشد.

منبع: artnews, , , , ,

دیدگاه های شما

بدون دیـدگــاه