از بلندای ماچوپیچو تا سرزمین های فراخ مغولستان، این نشریه، مجموعه عکسی را از شگرف ترین نقاط جهان به نمایش گذاشته است. (ترجمه و نشر از کلوپ عکس ایران)   Garrison Savannah, Barbados   به گفته صاحب این عکس، زمانی […]" />

شگفت انگیزترین نقاط جهان از نگاه نشریه National Geographic

۱۳,آبان ۱۳۹۴ بدون دیـدگــاه نمایشگاه مجازی

از بلندای ماچوپیچو تا سرزمین های فراخ مغولستان، این نشریه، مجموعه عکسی را از شگرف ترین نقاط جهان به نمایش گذاشته است.

(ترجمه و نشر از کلوپ عکس ایران)

 

Garrison Savannah, Barbados

6

 

به گفته صاحب این عکس، زمانی که در باربادوس در حال انجام ماموریت بوده، صاحب هتل به او پیشنهاد کرده است تا در ساعت ۳ صبح از خواب بیدار شود و به تماشای مراحل شستشوی اسب ها در طلوع خورشید در اقیانوس بپردازد. او به آنجا می رود و با طلوع خورشید، به تماشای دریا و اسب های فوق العاده زیبا و مجلل می پردازد، که به وسیله تیمارکنندگان در حال شسته شدن بودند.

 

Machu Picchu, Peru

5

 

زیستگاه افسانه ای و دورافتاده Inca در Machu Picchu، بر فراز ارتفاعات، از نگاه یک بره.

 

Guanajuato, Mexico

4

 

خالق این عکس، در این مکان برای نوشتن داستانی در مورد یک قهرمان زن مکزیکی، Josefa Ortiz Dominguez، بوده است، شیرزنی به همراه خویشاوندانش برای انقلاب علیه اسپانیا در سال ۱۸۱۰. این مکان در آن زمان یک منطقه کلیدی بوده است، یعنی مسیر اصلی جنگ تا استقلال کشور مکزیک. او این عکس را از بالای یک برج تاریخی در گرگ و میش بعد از ظهر یک نوامبر انداخته است، Day of the Dead، زمانی نمادین که روح های سرگردان در حال رفت و آمد هستند.

 

Bora Bora, French Polynesia Pahia and Otemanu

3

 

یک جزیره و یا یک تپه دریایی که به عنوان مانعی بین تالاب کم عمق فیروزه ای رنگ و اقیانوس آرام عمل کرده است و دورتادور جزیره Bora Bora را فرا گرفته است، جایی که قله آتشفشانی غیرفعال کوه Otemanu، تنها نقطه مرتفع منطقه است.

 

Saunders Island, Falkland Islands

2

 

این عکس در بعدازظهری زیبا از جزیره Saunders، همراه با اشعه های ظریف و گرم خورشید گرفته شده است. مجموعه ای از امواج اقیانوس اطلس در خط ساحلی، باعث شده است تا گروهی از پنگوئن ها به بخش های ماسه ای ساحل پناه بیاورند.

 

Mount Washington, New Hampshire

1

 

بخش هواشناسی رصدخانه کوه واشینگتون در نیوهمپشایر، از سال ۱۹۳۲ در حال ضبط و ثبت وضعیت آب و هوا، دما و تندبادهای قطبی بوده است.

 

Gobi, Mongolia

240000

 

این منطقه به طور دائم دارای تغییرات آب و هوایی می باشد. یک بار بعد از طوفان، یک رنگین کمان در آسمان و بعد آن دومین رنگین کمان ظاهر می شود. قوس های موجود به ترکیب هنری عکس اندازه و عمق بخشیده اند و حرکت یک اسب اضافه کننده حرکات به این عکس است، که این یک فرصت فوق العاده برای این عکاس به شمار می آمده است. او منتظر شده است تا سوارکار به منطقه میانی دو رنگین کمان برسد و آنگاه با بالاترین سرعت شروع به گرفتن عکس ها کرده است. نور، رنگین کمان، آسمان طوفانی.

 

Sossusvlei Dunes, Namibia

24000

 

Sossusvlei، خانه بزرگترین تپه های شنی در جهان، شکل گرفته با باد. وجود مقادیر بالای آهن در این مکان، دست به خلق چنین نمای تابنده و سوزانی زده است.

 

Lijiang, China

2400

 

تصویرگر این صحنه نمایش علاقه چندانی به عکاسی حرکات نمایشی نداشته است، اما با دیدن این صحنه تصمیم به گرفتن چنین عکسی گرفته است. در حدود ۴۰۰ اجرا کننده، از ۱۰ گروه نژادی مختلف چینی، کنار هم جمع شده بودند، برای رقصیدن، برای آواز خواندن و نواختن آلات موسیقی. این نمایش در ارتفاعی در حدود ۳۰۰۰ متر و در عرضی در حدود ۵.۵ متر بر روی کوه Jade Dragon Snow، به اجرا در آمده است، همچون یک صحنه تئاتر مقهور کننده.

 

منبع: theguardian, , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاه های شما

بدون دیـدگــاه