دومین مجموعه عکسهای مهدی معصومی گرجی ، عکاس و مدرس عکاسی مازندرانی ، بعد از انتشار کتاب مثل مه ، به صورت   مشترک همراه باسینا دلشادی دکترای مدیریت استراتژیک و  عکاس، با عنوان( اینجا شهید آباد است) در مازندران […]" />

انتشار کتاب عکس اینجا شهید آباد است در مازندران

۱۵,خرداد ۱۳۹۵ بدون دیـدگــاه کتاب

انتشار کتاب عکس  اینجا شهید آباد است در مازندران

 

دومین مجموعه عکسهای مهدی معصومی گرجی ، عکاس و مدرس عکاسی مازندرانی ، بعد از انتشار کتاب مثل مه ، به صورت   مشترک همراه باسینا دلشادی دکترای مدیریت استراتژیک و  عکاس، با عنوان( اینجا شهید آباد است) در مازندران ، ساری منتشر شد.

این کتاب شامل ۶۲ قطعه عکس رنگی با موضوع مردم نگاری و قوم نگاری  در شاخه مستند اجتماعی در قطع خشتی در ۷۶ صفحه بر روی کاغذ ۱۷۰  گرمی گلاسه به چاپ رسیده است.

۴۲ قطعه عکس از آثار مهدی معصومی گرجی در بخش اول کتاب و ۲۰ قطعه عکس ازآثار سینا دلشادی  در بخش دوم کتاب با پرداختن به زندگی ، امید ، نشاط مردمان روستای شهید آباد، جغرافیا و خانواده های شهدا در کتاب ارائه شده است .

روستای شهید آباد و یا همان تروجن از توابع بخش مرکزی شهرستان بهشهر می باشد. این روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۲۰۰ خانوار و ۴۳۵۷ نفر، دارای تعداد ۵۲ شهید، ۸ نفر آزاده و ۱۸۷ نفر جانباز به نسبت جمعیت و تعداد شهدا دارای رتبه دوم کشوراست.

اینجا شهید آباد است با مقدمه ای از دو عکاس و یاداشتهایی درباره عکسهایشان  و معرفی روستا و اهداف خودمنتشر شده است.
مهدی معصومی گرجی متولد ۱۳۵۴ در بهشهر است و عکاسی را از سال ۷۳ در انجمن سینمای جوان ایران آغاز کرده و دانش‌آموختهٔ کارگردانی سینما از مجتمع دانشگاهی هنرمیباشد ودر سال ۹۳ مدرک درجه دو عکاسی (کارشناسی ارشد ) را از شورای عالی ارزشیابی هنرمندان  دریافت نموده است  . این عکاس در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی متعددی حاضر بوده و حایز جوایزی هم شده است و هم‌اکنون در حوزهٔ هنری مازندران به عنوان مدرس عکاسی و مسئول خانه عکاسان مازندران مشغول به کار است.

و سینا دلشادی متولد ۱۳۵۴ در اراک است و عکاسی را از سال ۸۹ به صورت تجربی آغاز کرده و در چند جشنواره و نمایشگاه داخلی حضور داشته و جوایز دریافت نموده و هم اکنون ریس حوزه هنری مازندران میباشددیدگاه های شما

بدون دیـدگــاه